Zayıflama Çayı Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Zayıflama Çayı Nasıl Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Zayıflamak adına nerdeyse denemediğimiz yöntem kalmadı diyorsanız birde zayıflama çayları içmeyi deneyin.

Marketlerde satılan poşet form çaylarından alabileceğiniz gibi, aktarlarda satılan beşi bir yerde zayıflama çayı veya ayrı ayrı satılan, zayıflamaya yardımcı olan bitkilerden alarak kendiniz evde belli oranlarda kullanarak da zayıflama çayınızı hazırlayabilirsiniz.

Ancak hazırladığınız zayıflama çayınızdan verim almak istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Zayıflama çayı hazırlamak için adım atmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, bitkisel çay demlemenin doğru şekilde yapılması amacınıza ulaşmanızda en önemli adımdır

Kesinlikle 80 dereceden fazla sıcaklıkta kaynayan suya bitkisel zayıflama çay poşetinizi atmayın. Zira yüksek ısıdaki suya atılan bitkisel zayıflama çayınızın içindeki bütün mineraller yok olacaktır.

Zayıflama çaylarınızın demleme süresini 15 dakikadan az tutmayın. Zira 15 dakikadan az demlenen zayıflama çayları zayıflamanıza hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Demlemeye bıraktığınız zayıflama çayınızın ağzını mutlaka ama mutlaka kapatın. Eğer çaydanlıkta değil de bardak demlemeye bıraktı iseniz bardağın azını çay tabağı gibi bir şeyle mutlaka kapatın. Çünkü ağzı açık bırakılan bir çay asla faydalı şekilde demlenmiş olmaz.

Hazırladığınız zayıflama çayınızın içine asla şeker koymayın çünkü zayıflamanın tam aksine hızla kilo almanıza sebep olacaktır. Tadı acı geliyorsa yapay tatlandırıcılardan 1 ya da 2 tane atabilirsiniz.

1 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir