Yıl Boyu Zayıf Bir Vücuda Sahip Olmak İçin 10 İpucu

Spor salonunda saatlerini harcadığınız ve diyet bozucu alkollü içecekler, dondurmalar ve bol şekerli tatlıları yememeye çalışarak tüm enerjinizi harcadınız. Sıcak havalarda dondurmalarla soğuk günlerde de dışarı çıkmamaya çalışarak evinizde şekerli yiyeceklerle fazla kilolar alabilirsiniz. İşte yıl boyu diyetinizi bozacak bu yiyeceklere fazla takılmadan zayıf kalmak için basit bir kaç ipucunu kullanabilirsiniz.

Dışarıda Kar da Yağsa Sıcakmış Gibi Davranın

Sıcak yaz günlerinden sonra kış uykusu moduna kolayca girebilirsiniz. Fakat sürekli sıcak kumsallarda olduğunuzu düşünün ve bu havaların sizi karamsarlığa yönlendirmesine izin vermeyin. Egzersizlerinizi sabah yapmaya çalışın, akşam havanın erkenden kararmasıyla vücudunuzun enerji seviyesi düşer ve isteksizleşirsiniz.

Yediğiniz Besinlere Dikkat Edin

Kış soğuklarının yavaş yavaş gitmesiyle birlikte bir tabak makarna gibi rahatlatıcı yiyecekler isteyebiliriz. Kendinizi bu yiyecekleri yakabilecek gibi hissederiz fakat o kadar hızlı gitmemek gerekir. Yoğun içeriği olan çorbalar ve karbonhidratlar çok az da yeseniz çok fazla kalori almanıza neden olabilir ve kilo aldırır. Kış aylarında uyguladığınız beslenme planınızı sıcak günlerde de devam ettirin. Sıcakların gelmesi daha fazla yemek yemeniz anlamına gelmesin.

Çıplak Dolaşın

Her ne kadar kalabalık mahallelerde çıplak dolaşmak o kadar da güzel bir fikir olmasa da havaların sısınmasıyla birlikte vücudunuzla daha barışık olmak için daha az kıyafetle dolaşın. Soğuk günlerde fazla kilolarınız kazakların ve kalın efoşmanların altında görünmez olur. Kıyafetleri kat kat gidiyorsunuz diye kiloları da kat kat almak zorunda değilsiniz. Aldığınız fazla kiloları verirken kendinizle barışık olmalı ve kilo verme çabalarınızı aynanın karşısında takip edin. Kilo vermenize yardımcı olacak diğer bir ipucu ise bikini ya da mayonuzu görünür bir yere asmanızdır.

Sosyal Hayatınızı Spor Salonuna Taşıyın

Kış aylarında kış uykusunda gibi hareket etmek zorunda değilsiniz. Yaz aylarının sosyalliğini plajlar yerine spor salonlarında yaşayın. Arkadaşlarınızla birlikte çalışarak kış aylarında da istikrarlı bir çalışmaya sahip olabilirsiniz.

Uygun Yer Arayın

Soğuk günlerde spor rutininizi devam ettirmek için farklı yerleri denemek zorunda kalmayın. Çok fazla spor salonuna gitmeniz sizi yorar ve en sonunda kendinizi koltukta yatarken bulabilirsiniz. Yapabileceğiniz en doğru şey işinize ya da evinize yakın bir spor salonu bulmanızdır. Böylece soğuk günlerde bile çalışmalarınız aksamaz ve istediğiniz sonuçlara, sportif ve zayıf bir vücuda kolayca ulaşabilirsiniz.

Sıcak Bir Tatil Yapın

Bikini ya da mayonuzu hemen dolaba kaldırmayın. Motivasyonunuzu düşürmemek ve kilo verme çabalarınızı devam ettirmek için sıcak bölgelerde bir tatil  ayarlayın. Son bahar ya da kış aylarında sıcak bir ülkede bir kaç günlük bir tatil yaparsanız yaz tatiliniz için hızlıca zayıf bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sıcak günlere kısa süre sonra ulaşabileceğiniz düşünmeniz, kilo verirken daha istekli olmanıza ve yaz aylarında  sahip olduğunuz vücudu sürekli korumanıza yardımcı olur.

Nişastalı Karbonhidratları Sınırlayın

Makarna, pirinç, ekmek ve patates gibi nişastalı karbonhidrat alımını azaltın ve sadece egzersiz programınıza uygun yiyecekler tüketin. Nişastalı yiyecekler yoğun karbonhidratlardır ve yüksek kalori içerirler, bu yiyecekleri sadece egzersiz yaptıktan sonra, vücudunuzun gerçekten ihtiyacı olduğu bir zamanda yemeniz daha fit ve zayıf bir vücüda sahip olmanıza yardımcı olur. Spor salonuna gitmediğiniz günlerde , kalorisi düşük yeşil yapraklı bitkiler ve brokoli gibi yiyecekler tüketmelisiniz.

Etkili Egzersizler için Bir Uzmanla Çalışın

Yaz aylarında dışarıda yaptığınız egzersizlerden sonra soğuk günlerde spor salonunda çalışmak zorunda kalmak sıkıntı verici olabilir. Fakat bu zamanı bir üst seviyeye çıkmak için kullanabilirsiniz. Bir uzman ile çalışarak yeni hareketler ve etkili egzersiz yöntemleri öğrenebilir ve soğuk günlerde spor salonunda çalışırken kendinizi geliştirebilirsiniz. Spor dünyasında her geçen gün farklı yöntemler ve farklı çalışma düzenleri bulunmakta ve eski modası geçmiş egzersizlerin yerine en iyi sonuçları alabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Uzun süreli bir bağlılık sağlamanıza gerek kalmadan çalışmalarınızın sonuçlarını yıl boyunca görebilmek için profesyonellerden yardım almanız faydalı olacaktır.

Çalışma Programını Önceden Hazırlayın

Yaz aylarında sahip olduğunuz zayıf vücuda yıl boyunca sahip olmak için egzersizlerinizi önceden planlamalısınız. Spor salonunda düzenli derslerden birini seçip planlarınızı ona göre yapabilirsiniz. Her hafta bu plana uyarak bir alışkanlık elde edebilir ve sporu diş fırçalamak gibi hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Yeterli zamanınızın olmaduğu gibi mazeretlere takılmadan çalışmalarınıza devam etmeye çalışmalısınız. Haftada 168 saat olduğunu unutmayın, sadece 4-5 saatinizi ayırarak harika bir vücuda sahip olabilirsiniz.

İşlenmiş Yiyeceklerden Uzak Durun

İşlenmiş ya da doğal olmayan yiyeceklerden uzak durarak istenmeyen yağlardan, şişkinliklerden ve iltihaplanmalardan kurtulabilirsiniz. Vücudunuzun sadece besleyici değerleri yüksek, taze ve doğada yetişen yiyecekler ile işlevini yerine getirebileceğini unutmayın.

Yorumlarınız bekliyoruz!

3 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir