Uzun Süreli Başarılı Zayıflama için 5 İpucu

Araştırmalar geleneksel diyetlerden sonra bir çok kişinin tekrar kilo aldığını göstermektedir. Peki verdiğiniz kiloları tekrar almamak için neler yapmalısınız? Kolayca kilo verme ve verdikten sonra kiloları tekrar geri almamanız için 5 harika ipucu.

1. Uzun Süreli Düşünün

Kilo vermeyi bir diyet gibi değil bir yaşam biçimi olarak düşünün. Geleneksel diyetler ya da uyguladığınız diyet listeleri uzun süreli değil kısa bir süre uygulanmak üzere tasarlanır. Ulaşmak istediğiniz hedefe ulaşında kilo verme ile ilgili çalışmalar biter ve genellikle kilo alınmaya devam edilir. Kilo verme ya da zayıflama hedeflerinize uzun süreli bir başarı elde etme düşüncesiyle yaklaşırsanız kolayca hayatınızda gereken değişiklikleri yapabilir ve zorlanmadan veya uzun süreler aç kalmadan hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

2. Şok Diyetlerden Uzak Durun

Araştırmalar aslında şok diyetlerin düşünüldüğü kadar yararlı olmaduğını ve şok diyetlerle verilen kiloların hızlıca geri alındığını göstermetedir. Şok diyetler ya da 2-3 günlük diyetler kısa sürede hedeflere ulaşma hedefiyle oluşturulur ve hızlı sonuçlar elde edilebileceğini iddia eder. Çoğu zaman iddia edilen hedeflere ulaşabilirsiniz fakat şok diyetler günlük kalori alımını çok fazla azalttığı için bazen sağlığınıza zarar vererek sonuçlanır.

3. Neden Fazla Yediğiniz Anlayın

Neden fazla yediğinizi ya da sizi fazla yemeye iten şeylerin neler olduğunu düşünün. Bu sorunların neler olduğunu anlayabilirseniz kolayca bu sorunların yani sizi daha fazla yemek yemeye iten şeylerin üstesinden gelebilirsiniz. Bu sorunların üstesinden geldiğinizde yaptıklarınız ya da yediklerin hakkında daha bilinçli davranabilir ve ani açlık krizlerinin üstesinden nasıl gelebileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

4. Yavaş Emin Adımlarla İlerleyin

Şok diyetler gibi ani değişiklikler yapmak yerine hayatınızda uzun vadede başarıya ulaşmanız için küçük değişiklikler yapmaya çalışın. Ve bu değişiklikleri uygulayabileceğiniz şeyler şeklinde yapmaya çalışın.

Zamanla ve bazen yenilme yanılma yöntemi ile hayatınıza olumlu değişiklikler getirebilirsiniz. Değişiklikler alışkanlık haline geldiğinde kilo verme hedefleriniz yavaş fakat daha sağlam adımlarla gerçekleşecektir. Sadece verdiğiniz kilolar değil alışkanlıklarınızda kalıcı olacak ve hayatınızda olumlu değişiklikler yaratacaktır.

5. Fiziksel Aktiviteyi Hayatınızdan Çıkarmayın

Hayatınıza fiziksel aktivite getirmeye çalışın. Sadece yürüyor olsanız da hareketli bir şeyler yapmayı deneyin. Egzersiz yapmanız vücudunuzda endorfin hormonu salgılanmasını sağlar. Hayata daha olumlu bakar ve özellikle gün içinde aldığınız kalorilerden kolayca kurtulabilirsiniz. Fiziksel olarak aktif bir hayat yaşamanız uzun süreli kilo verme hedeflerinizde başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç

Dengeli ve uzun vadeli bir yaklaşım kilo verme hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. Kısa sürede sonuca ulaşacağınızı vaad eden değişikliklerden ve sihirli haplardan uzak durmaya çalışarak dengeli bir hayat yaşayın. Hayatınıza hareket ve sağlıklı ürünleri eklediğinizde sonuçları kendini gösterecektir.

7 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir