Spor Yapmak Ereksiyon Olamamayı Tedavi Eder Mi?

Ereksiyon meselesi büyük bir sorun olabilir. Fakat birçok tedavi yöntemi ve hayatınızda yapacağınız değişiklikler ile ortadan kaldırılabilir. Viagra gibi ilaçlar, sadece kısa süreli olarak sorunları ortadan kaldırabilir. Ancak pelvis taban kası egzersizleri cinsel hayatınızda yaşadığınız sorunları uzun dönemde ortadan kaldırabilir. Neden pelvis taban kası egzersizlerinin yararlı olduğunu ve iktidarsızlık ya da ereksiyon sorunlarıyla mücadele etmek için yapmanız gereken sporları mutlaka inceleyin.

Pelvis Taban Kası Egzersizleri İşe Yarar Mı?

Bristol’da bulunan Batı İngiltere Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre pelvis taban kası egzersizleri ereksiyon sorunun tedavisinde olumlu etkilere sahip. Araştırmaya katılan ve en az 6 ay süresince ereksiyon sorunu yaşayan erkekler pelvis taban kası egzersizlerini denemeye başadıktan sonraki 3 ayda, sağlık sorununda büyük iyileşme yaşadıklarını belirtmiştir.

6 aylık süreçte, pelvis taban kası egzersizlerini deneyen erkeklerin %40’ı cinsel fonksiyonlarını tamamen geri kazanmıştır. Araştırmaya katılan erkeklerin  %35,5’i ise ereksiyon sorunlarında düzelme yaşamıştır. Egzersizler günde iki kez olmak üzere yapılmıştır.

Pelvis taban kası egzersizleri iskiyokavernöz ve bulbokavernöz kaslarının güçlenmesini sağlayarak kanın peniste daha uzun süre kalmasını sağlayamaya yardımcı olmaktadır.

Pelvis Taban Kası Egzersizleri Ereksiyon Olamamayı Nasıl Tedavi Eder?

Pelvis taban kaslarının çalıştırılması gayet kolaydır ve günde birkaç basit hareket ile değişiklikler görülebilir. Bu hareketler kolayca her yerde yapılabilir.

İlk olarak pelvisin nerede olduğunu ve bu kasları nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu tuvalette idrarınızı yaparken birkaç kez durdurmaya çalışmanızdır. İdrarın durdurulması ve devam ettirilmesini sağlayan pelvis taban kaslarıdır.

Egzersiz için pelvis taban kaslarınızı elinizle sıkıştırın ve 5 saniye kadar tutun. Bu egzersizi birkaç kez ve birkaç farklı tutuş pozisyonuyla tekrarlayabilirsiniz. Ayakta, yatarken ve otururken olmak üzere farklı vücut şekillerinde pelvis kaslarını sıkın. 5 egzersiz yaptıktan sonra mola verin ve kasların rahatlaması için dinlenin.

Kasları doğru şekilde çalıştırıdığınıza emin olun. Kasları sıkmak için kalçanızı ya da karnınızı kullanıyorsanız doğru şekilde kasların çalışmayacağını unutmamalısınız.

Bu egzersizleri günde 2-3 defa tekrar edebilirsiniz.

Spor ve Ereksiyon Olamama – Ereksiyon Sorunları için Hangi Sporlar Yapılmalı?

Bir çok farklı hastalık sebebiyle ereksiyon olamama sorunu yaşanabilir. Kan akışının az olması, kanda şeker seviyesinin yüksek olması ve kolesterol seviyeleri kanın penise akışını etkiler.

Spor yaparken sadece ereksiyon olmama sorunu sebebiyle değil, genel vücut sağlığının  sağlanması için de yapmanız gerektiğini unutmayın. Açık havada bol oksijenle yapılan koşma, bisiklet sürme, yüzme gibi egzersizler genel vücut sağlığının korunmasına yardımcı olur ve fit bir vücut için gereklidir. Bu tür egzersizler kalp damar sağlığına olumlu etkiler göstererek ereksiyon olamama sorunlarının tedavisinde oldukça faydalıdır. Ereksiyon olamama sorunlarının ortadan kaldırılması için hayatınızı olumlu değişikliklerle farklı bir boyuta taşımalı, sigara kullanımı, alkol kullanımı ve sağlıksız yiyecekler tüketmek için ereksiyon sorunlarına neden olacak şeylerden uzak durmalısınız.Spor Yapmak Ereksiyon Olamamayı Tedavi Eder Mi? - Enzayif.com

Ereksiyon sorunlarını kısa vadede çözecek ilaç çözümleri için doktorunuza danışabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir