Safran çayı ne işe yarar?

19 farklı bitkinin karışımı ile elde edilen safran çayı bünyesinde hiçbir tatlandırıcı veya şekerli madde içermez.
Yüksek oranda yağ yakıcı özelliğe sahip olan safran çayı, zayıflama konusunda son derece faydalı bir zayıflama çayıdır.

Yağ yakıcı safran çayı sayesinde bölgesel kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Safran çayı bedendeki fazla yağın yakılmasına fayda sağladığı için verdirdiği kilo kalıcıdır. Zira su kaybı ile birden çok fazla kilo verip de sonradan daha fazla kilo alan insanların duymuşsunuzdur. Safran zayıflama çayı bedeninizdeki su yerine fazla yağdan kaybettirdiği için sonradan tekrar kilo almanız pek söz konusu olmaz.

safran çayı
Safran çayı sindirim sisteminizi çalıştırır ve mide şişkinliği, bağırsak gazlarının verdiği sancı ve şişkinlikler gibi sorunlar yaşamanızı engeller.

Safran çayının düzenli olarak 2 ay kullanılmasını öneriyorlar. İlk 15 gün bittikten sonra faydalarını örmeye başlayacağınızı ancak bağırsakları olduğundan fazla çalıştırabileceğini bu yüzden bol su içmenizi öneriyorlar.

Safran çayının içeriğinde bulunan bitkilere değinecek olursak: funda- biberye- altınotu- adaçayı- mısır püskülü – kirazçöpü- sinameki- defneyaprağı- ısırgan yaprağı – mate çayı – yeşil çay – rezene – nane – narçiçeği- bamya çiçeği- civanperçemi- kuşburnu – papatya- ardıç tohumundan oluşuyor.

Safran çayını hazırlamak isterseniz, poşet halinde satılan paketlerden alarak günde 3 defa tok veya aç karnınıza birer poşet demleyerek içebilirsiniz. Eğer toz halinde adı iseniz safran çayınızı yine günde 3 defa bir çay kaşığı safranı bir bardak sıcak suya atarak 10 dakika demlendikten sonra içebilirsiniz.

0 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir