Öğle arası estetik molası

Botoks, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi ve kaş kaldırma gibi estetik işlemler, uygulama sürelerinin de kısa olması nedeniyle gündüz mesai aralarında, öğle paydoslarında yaptırılabiliyor.

Özel bir hastane, çalışan kadınlardan gelen talep üzerine öğlen arası ya da iş çıkışlarında “botoks, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi ve kaş kaldırma” gibi estetik uygulama seansları başlattı.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Abdullah Etöz, botoks, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi ve kaş kaldırma gibi estetik işlemlerin, uygulama süresinin kısa olduğunu, yaz dönemine hazırlık amacıyla özellikle ilkbahar aylarında tercih edildiğini söyledi.

Etöz, dış görünüşüne ve güzelliğine önem veren çalışan kadınların, kısa süre içinde arzu ettiği görünüme kavuşmak için öğle tatili ve iş çıkışlarında estetik cerrahların kapısını çaldıklarını ifade ederek, kendilerinin bu dönemde yoğun talep almaları üzerine “öğle arası” ya da “iş çıkışı” estetik uygulamasını başlattıklarını, çalışan kadınların yoğun iş tempoları nedeniyle fazla boş zamanları olmadığını, bu nedenle öğle arası ya da iş çıkışı küçük estetik operasyonlar için hastanelerine geldiklerini kaydetti.

Abdullah Etöz, bu kapsamda çalışanlara öğle tatili ve iş çıkışlarında uyguladıkları botoks, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi ve kaş kaldırma gibi estetik işlemlerin, kısa sürede ve kolay uygulandığı için 25-40 yaş arası kadınlarda çok fazla rağbet gördüğünü belirtti.

Botoks yaptırın, işinize geri dönün

Öğle arası estetiğe ayrılan sürenin yapılan işleme göre 15 ile 30 dakika arasında değiştiğine işaret eden Etöz, “İnsanlar yazın güneş ışınlarına bağlı olarak sürekli yüzlerini kırıştırdıkları için çizgileri daha çok derinleşiyor. Yüzdeki çizgiler ve kırışıklıkların yok edilmesi için botoks tercih ediliyor.

Bazı migren hastalarının yüzünde ve alnında sürekli kasılmaya bağlı meydana gelen ağrılar da botoks tedavisiyle azaltılabiliyor. Mevsime göre ya da kişilerin isteğine göre dudak kaldırma, dudak kalınlaştırma ya da dudak yoğunluğunu artırma gibi işlemler yapıyoruz.

Burun kenarındaki derin çizgilerin giderilmesinde de dolgu kullanıyoruz. Botoks, çok ince bir iğne ile 10 dakikada yapıldığı için kişi işlem sonrası işine dönebiliyor. Botoksun 6 ay etkisi var. Uygulama yapılan bölge yaklaşık 6 ay boyunca kırışmıyor.” dedi.

Estetik yaptıranların ilaç emiliminin bozulmaması için birkaç saat su ile temastan kaçınması gerektiğini ifade eden Etöz, “Öğle arası estetiğin sakıncası yok. Ciddi bir sağlık sorunu oluşturmadığı gibi kolay ve pratik. Botoks ve dolguların etkisi 6 ay veya 1 yıl sonra yavaşladığında tekrar yapılabiliyor.” diye konuştu.

Sağlık yönünden zararı yok

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tonguç İşken de, botoks, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi ve kaş kaldırma gibi ameliyat gerektirmeyen estetik uygulamaların, alanında uzman hekimler tarafından yapılması durumunda sağlık yönünden zararı olmadığını söyledi.

Avrupa ülkelerinde yaklaşık 30 yıldır söz konusu estetik uygulamalarının kullanıldığını ifade eden İşken, “Bu adı kullanarak uzak doğu ülkelerinden getirilen, ne olduğu bilinmeyen, onaysız bir takım maddeler de uzman olmayan ellerde botoks denilerek kullanılabiliyor. Bu amaçla sadece onaylı 2 ürün var. Diğer ürünler onaylı olmadığından bu konuda dikkatli olunması gerekiyor.

Estetik uygulamalar uzman hekimler tarafından yapılmadığı zaman ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Yapılan bilinçsiz uygulamalardan dolayı zaman zaman çıkan olumsuz haberler yüzünden endişeler oluyor. Bundan dolayı estetik uygulamaların mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gerekiyor.” dedi.

0 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir