Güne Zinde Başlamak için Limonlu Goji Berry Çayı

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için sabahları ilk olarak güçlü şeyler yemelisiniz. Yedikleriniz tüm gününüzü etkiler. Her ne kadar farklı diyetler ve beslenme programları uygulamış olsanız da her seferinde hata yapmış olabilirsiniz. Birçok sabah diyetini de denemiş olabilirsiniz. Aslında bunun kahvaltıyla ilgili olmadığını bilmelisiniz. Bu bardak sizi gün boyu iyi hissettirecek, enerjinizi arttıracak ve içten dışa vücut temizliği sağlayacak.

Sabahları su içmeniz, goji berry limon çayı içmiyor olsanız bile vücudunuz için yararlıdır. Fakat sıcak içecekleri daha kolay sindirilmesi sebebiyle tercih edebilirsiniz.

Limon her ne kadar asidik bir yapıya sahip olsa da toksin attırıcı etkilere sahiptir. Vücudun alkali etkisini arttırır. Kısaca su ve limon tüketmek, yemeğe başlamadan önce sindirim sisteminizi temizlemek için harika bir içecektir. Bunu bir teori olarak düşüneilirsiniz fakat denedikten sonra sizde farkı göreceksiniz.Güne Zinde Başlamak için Limonlu Goji Berry Çayı

Peki, Neden Goji Berry?

Araştırmalar, goji berrylerin de yaban mersini, acai üzümü, cranberry ya da çilek gibi sağlığa yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Üzümlerde güçlü antioksidanlar bulunur. Kanseri ve kalp hastalıklarının da arasında bulunduğu birçok hastalığı önlemeye yardımcıdır. Antioksidanlar ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve kolesterolü düşürmeye yardımcıdır.

Antioksidanlar açısından zengin yiyecekler yaşlanma sürecini yavaşlatmaya da yardımcıdır. Serbest radikallerin ortadan kaldırılmasını sağlar ve böylece zarar gören DNA’yı tamir eder ve hücre zararlarını en aza indirir.

Goji berrylerde yaşlanma karşıtı etkilere sahip A vitamini bulunur. Böylece bağışıklık sistemi güçlenir, göz sağlığı ve kalp sağlığına karşı olumlu etkiler gösterir.

Bazı araştırmalar ayrıca goji berrylerin beyin sağlığına yararlı olduğunu ve beyin fonksiyonlarına zarar veren alzaymır gibi hastalıklara karşı etkili olduğunu ortaya koymuştur. Goji berrylerin diğer etkileri, zihinsel iyilik, rahatlama, atletik performans artışı, mutluluk, uyku kalitesinde artış olarak belirtilmektedir.

Goji Berry Limon Çayı Tarifi

Neler Gerekli? (1 Kişilik)

  • 1 bardak su
  • 1 sıkılmış limon
  • 1yemek kaşığı goji berry
  • 1-4 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı yeşil çay

Nasıl Hazırlanır?

Yeşil çayı ve goji berryleri bardağa koyun

Kaynamış suyu bardağa ekleyin ve bir kaç dakika bekleyin

Limonu sıkın ve bal ile karıştırarak bardağa ekleyin

Afiyet olsun!

Unutmadan! Bu içeceğe başlamak istiyorsanız, limonun özellikle ağır gelebileceğini unutmayın. İsterseniz içecekle birlikte içimini kolaylaştırmak için bir kaç fındık, fıstık ya da badem yiyebilirsiniz.

27 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir