Hemen Kilo Vermeye Başlamanız için 5 Kolay Yöntem

Yarın kilo vermek mi istiyorsunuz? O zaman plan yapmaya bugünden başlamalısınız! Kilo vermek dikkatli davranmanız gereken bir şeydir fakat sağlığınızı bozmadan fazla kilolarınızdan hızlıca kurtulabilirsiniz.

Hızlıca kilo vermenize yardımcı olacak bu basit 5 yöntemi uygulayarak kolayca sonuçları görebilirsiniz. Bu günü bir yere not edin. Bir deftere not ettiğiniz şeyleri, telefonunuza ya da bilgisayarınıza not ettiğiniz şeylerden daha fazla hatırlarsınız. Güzel bir günden sonra bu yöntemlerden kaç tanesini uyguladığınızı ve kilo değişiminizi not edin.

Yarından İtibaren Nasıl Kilo Verebilirsiniz?Hemen Kilo Vermeye Başlamanız için 5 Kolay Yöntem

Atıştırmalıklar Hazırlayın: Kolayca ulaşabildiğiniz ve kolayca yanınızda taşıyabildiğiniz bir atıştırmalık bir paket cips ya da bir kutu kurabiye yemenize engel olur. Öğle yemeğinden önce ya da ikindi saatlerinden ortaya çıkabilen atıştırma isteğini önceden hazırladığınız düşük kalorili atıştırmalıklar ile bastırabilir ve böylece kalori hedefinizin üzerine çıkmamış olursunuz.

Spor Çantası Hazırlayın: Spora gideceğiniz günün öncesinde spor yaparken ihtiyacınız olacak her şeyi bir çantaya koyun ve spor çantanızı hazır edin. İhtiyacınızın olacak her şeyi düşünün ve çantaya koyun. Hazırladığınız çantayı da kapının yanına koyun böylece spor salonunda giyecek kıyafetlerim hazır değil gibi bir mazeretiniz olmaz. Hatırlama sorunları yaşayacağınızı düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı unutmadan önce not edin!

Öğle Yemeğini Hazırlayın: Sabah uyandığınızda kendinize kolayca bugün düşük kalorili ızgara tavuklu salata gibi bol proteinli yiyecekler yiyeceğim diyebilirsiniz. Fakat günün ilerleyen saatlerine doğru acıktığınız ve yorulduğunuzda bol kalorili fakat hızlıca tüketebileceğiniz yiyeceklere hayır demeniz o kadar da kolay olmaz. İşte böyle durumlara ortam hazırlamamak ve “kilo veriyorum” diyetinizi kolayca uygulamak için öğle yemeğinizi akşamdan hazırlamalısınız.

5 Dakika Daha Uyumayın: Kilo vermeye çalışıyorsanız sabah kahvaltı yapmadan güne başlamanız yapacağınız en kötü şeylerden biridir. Bu önemli öğünü atlamanız ilerleyen saatlerde atıştırmalık olarak bol kalorili yiyecekler tüketmenize neden olur.

Aklınız bile kilo vermenize karşı çalışır. Araştırmacılar; kahvaltısız güne başlandığında, beynin sebzeler ya da balık gibi sağlıklı seçenekler yerine pasta ve kurabiyeler gibi yüksek kalorili yiyecekler yemeye yönlendirdiğini tespit etti. Güne yulaf ya da yumurta gibi yararlı yiyecekler ile başlayın.

Günlük Kalori İhtiyacı: Özellikle kilo vermek için bir diyet listesi hazırlamadan önce, günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını hesaplamalısınız. Bu günlük kaç kalori yaktığınızı öğrenmenize yardımcı olur. Tabi ki yaktığınız kalori miktarı gün içinde yaptığınız aktivitelere göre değişkenlik gösterir fakat ne kadar kaloriye ihtiyacınız olduğunu bilirseniz kolayca kilo vermeniz için almanız gereken kaloriyi hesaplayabilirsiniz.

Haftada yarım kilo verebilmek için günlük kalori ihtiyacınızdan 500 kalori daha az almalı ya da aldığınız kaloriden 500 kalori daha fazla yakmalısınız. Doğru adımlarla ilerlemek için kalori hesaplamalarını yaparak beslenme düzeninizi ona göre oluşturmalısınız.

İşte kolayca ve hızlıca kilo verebilmeniz için altın değerinde ipuçları. Bu kolay yöntemler ile hızlıca kilo verebilecek ve istediğiniz o çekici görüntüye kısa sürece ulaşabileceksiniz. Belki de eskisine göre daha az yediğiniz için biraz para bile biriktirebilirsiniz!

35 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir