Kilo Verme Hakkında Doğru Sandığınız 7 Yanlış

Uzun vadede vücudunuza ve sağlığınıza zarar veren ilaçlar, farklı diyetler ve tehlikeli teknikler olmadan kilo vermek mümkün mü? Bu yaşam biçiminin aşamalı olarak değişmesiyle olabilir. Bu günlük kalori alımınızı, sağlıklı seviyenin altına indirmek ve kendinizi harap ettiğiniz egzersizler anlamına gelmez. Fazla kilolarınızı yavaş yavaş vermek, kilolardan tamamen kurtulmanıza yardımcı olur. Kilolarınızdan kurtulmak için kilo verme hakkında yanlış bilinen efsanelerden ve engellerden kurtularak, vücudunuz için yeterli beslenme düzeni ve egzersiz programını uygulamalısınız.

Kilo Verme Hakkında Doğru Sandığınız 7 Yanlış!

1. Kilo Vermek için Hızlı ve Büyük Beslenme Değişimleri Gerekir

Hızlı ve büyük değişimler uzun süre uygulanamayacağı için kilo vermek için etkili bir yöntem değildir. Kalıcı olarak kilolarınızdan kurtulmak için seçtiğiniz yiyeceklerde küçük değişiklikler yapmayı deneyin. Her hafta 3 öğünde yediğiniz tatlılar yerine, meyveler ile doğal şeker alabilirsiniz. Yemeklerin yanında yediğiniz patates kızartması yerine salata ya da buharda pişmiş sebzeleri tercih edebilirsiniz. Bu değişiklikleri haftada 2 kez ile başlayıp daha sonra 3,4 ve 5 olarak değiştirebilirsiniz.

2. Sadece Kilo Vermek İstediğiniz Yerlere Özel Egzersizler Yapın

Bölgesel kilolardan kurtulmak için özel bir egzersiz yoktur. Bunun anlamı göbek, bel ya da kalça bölgelerindeki yağlardan kurtulmak o kadar da kolay olmayacaktır. Egzersiz yaparken sadece belirli bölgelerden kilo kaybetmeyi umamazsınız. Bölgesel kilo vermenin en etkili yolu genel yağ kütlenizden kurtulmaktır.

3. Kolayca Kilo Vermek için Takviye Ürünler Kullanın

Kilo vermek için doğal takviye ürünler olmasına rağmen yediğiniz ürünlerde, yaptığınız egzersizlerde ya da yaşam biçiminizde değişim yapmadığınız sürece kilo vermenize yardımcı olacak sihirli bir hap ya da egzotik bir baharat yoktur. Hap kullanmanız kilo almanıza neden olan kötü alışkanlıklarınızı değiştirmez. Diyet/zayıflama haplarından bulunan güçlü uyarıcılar ruh halinizin hızlı değişmesine, yüksek kan basıncına ve diğer olumsuz belirti ve davranışlara neden olabilir.

4. Kendinizi Aç Bırakmalısınız

Birçok kişi kilo vermek için en iyi yöntemin kendinizi aç bırakma seviyesinde kalori azaltılması olduğunu düşünmektedir. Bu durum vücudunuzun açlık moduna girmesine neden olacağı için sağlıklı bir yöntem değildir. Vücut böyle bir durumda bir daha ne zaman yemek yiyeceğinizi bilmediğinden, enerjiyi vücut yağlarınızda depolar.

5. Her Hafta Kendini Spor Salonuna Kapatmalısın

Kalıcı kilo vermek için hayatınıza sporu da eklemelisiniz. Fakat her hafta saatlerce spor salonunda çalışmanız anlamına gelmiyor. Kilo vermeniz için en iyi egzersiz düzenli olarak yapmaktan zevk aldığınız bir egzersiz olacaktır. Evde ya da iş yerinizde egzersiz yapabileceğiniz, eğlenceli birçok yol bulunduğunu unutmayın. Hayatınıza fiziksel aktivite getirmeye çalışın.

6. Şok Diyet Deneyebilirsin

Bu makaleyi hazırlama amacımız, gerçekten kilo vermenizi sağlamaktır. Şok diyetler genelde kısa süreli olarak hazırlanır. Ayrıca şok diyetler çok sıkı bir beslenme düzenine sahip olan ve çoğu zaman yiyecekler açısından çok kısıtlayıcı diyetlerdir. Hızlı ve ani bir değişimle, kısıtlamaları olan bir beslenme düzenine geçtiğinizde, vücudunuz daha fazla su tutma şeklinde tepki verir. Şok diyetler ile kilo verebilirsiniz. Fakat yağlardan kurtulamazsınız. Diyetinizi tamamladığınızda muhtemelen verdiğiniz kiloları geri alırsınız.

7. Tatlı Yiyemezsin

Kalıcı kilo kaybı için bir denge tutturmalısınız ve bu favori yiyeceklerinizden tamamen uzak durmanız anlamına gelmez. Beslenme düzeninizde değişiklikler yaparken favori yiyeceklerinizi de ara ara tüketebilir ve kilo vermeye devam edebilirsiniz. Kendinizi ara sıra tatlılarla ödüllendirerek sağlıklı beslenme ve egzersiz anlamına gelen, yeni yaşam biçiminize alışmakta zorlanmaz ve kolayca istemediğiniz kilolardan kurtulabilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyoruz!

6 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir