Kilo aldırmayan abur cuburlar

Abur cubur yemeyi çok sevenler için kilo aldırmayan abur cuburları araştırdık

İlla abur cubur tüketecekseniz de bunlar içinde sağlıklı olanları tercih etmelisiniz. Diyet programında ya da sağlıklı beslenme programlarında kullanılabilecek bu kilo aldırmayan hatta kilo vermenize yardımcı abur cuburlar sayesinde bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kuru üzüm, fındık, ceviz, leblebi.. Az miktarda tüketilen fındık kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Ceviz ise hem metabolizmayı hızlandırıyor hem de tok tutuyor. Kuru üzümde metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı oluyor.

Patlamış mısırın diğer yağlı kuruyemişlere oranla kalorisi daha azdır. Fakat hazır değil evde kendiniz az yağ ile yapmak kaydıyla ! Az yağ ile 1 su bardağı mısır kilo almanıza sebep olmayacaktır.

Dondurma kalsiyum ve protein açısından oldukça yararlıdır. (Hazır paketlenmiş ürünler dışında) Sütlü ve şerbetli tatlılara oranla kalorileri daha düşüktür. Besleyici özelliği de vardır.
Süt ve bitter çikolata metabolizmayı hızlandırır, çikolatanın mutluluk hissini almanızı sağlar. Tabi aşırı tüketmemek şartıyla
Kuru meyveli tahıllı ürünler ve meyveli yoğurtlar hem kilo almanızı engelliyor hemde atıştırmalık isteğine yanıt veriyorlar.

0 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir