Hızlı Kilo Vermek İçin 7 Yiyecek

Hayatınızın beğenmediğiniz taraflarını hızlandırabilmek güzel taraflarını da yavaşlatabilmek ister miydiniz? FF (Hızlı İlerleme) tuşuna basarak her haftanın sonun kadar hızlıca ilerleyebilir, hafta sonu geldiğinde de yavaşlatabilirsiniz. Tüm tatiller, tatil günleri ve partileri yavaş çekimde ilerletebilirsiniz.

İşte kilo verme çalışmalarınız içinde FF tuşunu kullanabilir, kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Tabiki tavşan ve kaplumbağanın yarışında olduğu gibi, yavaş ve emin adımlarla ilerlediğinizde ancak galip gelebilirsiniz. Ama yine de sıcak günlerin yaklaşması ile hızlıca fazla kilolardan kurtulmak isteyebilirsiniz. İşte tam bu anda yardımınıza gelen 7 harika yiyecek ile hızlıca kilo verebilirsiniz.

Aşağıdaki yiyecekleri beslenme düzeninize ekleyerek kolayca kilo verebilirsiniz!

Yeşil ÇayHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Yeşil Çay - Enzayıf.com

Egzersizlerinizle birlikte yeşil çay içmiyorsanız harika bir fırsatı elinizle ittiğinizi bilmelisiniz. Beslenme Dergisi’nde yer alan bir araştırmaya göre, günde 4-5 bardak yeşil çay içerek 25 dakikalık egzersiz yapan kişiler, yeşil çay içmeyenlere göre 2 haftalık araştırma sürecinde daha fazla göbek yağı yakmıştır. Peki bu içeceği bu kadar güçlü yapan nedir? Yeşil çayda kateşin olarak adlandırılan bel bölgesi yağ depolanmasını engelleyen ve hızlı kilo vermeye yardımcı güçlü bir antioksidan yer alır. Sadece bu da değil. Yağ yakmaya yardımcı diğer çay tarifleri için tıklayın.

BademHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Badem - Enzayıf.com

Her badem tanesini kilo vermeye yardımcı bir hap gibi düşünebilirsiniz. Aşırı kilolu ve obez yetişkinler üzerinde yapılan bir araştırmada, sınırlı kalori diyeti ile birlikte günde 1 fincan badem tüketiminin, kilo vermeye bileşik karbonhidratlardan oluşan bir atıştırmalıktan daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Daha etkili sonuçlar elde etmek için tüketmeniz gereken bademleri egzersiz yapmadan önce yiyebilirsiniz.Uluslararası Spor Beslenme Toplumu Dergisi’nde yer alan bir araştırmaya göre badem, amino asitşer, L-arginine yönünden zengindir ve egzersiz boyunda daha fazla yağ ve karbonhidrat yakmanıza yardımcı olur. Bel bölgesi yağlarını arttıran 10 alışkanlıktan kaçının!

Antep FıstığıHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Antep Fıstığı - Enzayıf.com

Yapılan bir araştırmada, katılımcılar iki gruba ayrılmış ve düşük kalorili bir diyet uygulanmıştır.İki grup arasındaki tek fark akşamüstü atıştırmalıkları olmuştur.Bir gruba 220 kalorilik bir simit diğer gruba ise 240 kalorilik antep fıstığı verilmiştir. Simit yiyen grup aynı kalırken Antep fıstığı verilen grubun kolesterol ve trigliserid seviyelerinde iyileşme görülmüştür.

Avokado YağıHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Avokado Yağı - Enzayıf.com

Sadece 1 yılda göbek yağlarınızın %20’sinden kurtulabileceğinizi söylesek inanır mısınız? Amerika’da bulunan Penn State Üniversitesi’ne yapılan araştırmada uzmanlar avokado yağı kullananlar ile ayçiçeği yağı kullananlar karşılaştırılmıştır. Avokado yağı kullananlar günde sadece  3 yemek kaşığı avokado yağı ile mucizeyi görmüş ve 1 ayda göbek yağlarının %2’ini kaybetmiştir. Daha kolay zayıflamak için zayıflamanıza yardımcı yeşil çay kullanımını inceleyebilirsiniz.

BaklagillerHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Baklagiller - Enzayıf.com

Baklagil tüketimine odaklanmalısınız. İspanya’da yapılan 4 haftalık araştırmada,  araştırmcılar kalori sınırlaması olan bir diyet ile beslenen kişilere araştırma boyunca bakliyat vermiş ve bakliyat tüketmeyenlere göre daha olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür. Baklagiller açısından zengin bir beslenme düzenine sahip kişiler kötü kolesterolde ve sistolik kan basıncında azalma görülmüştür. Kilo vermek için baklagillerin tüm etkilerini görmek için mercimek, bezelye ve fasülyeyi beslenme düzeninize eklemeyi unutmayın!

D Vitamini ile Zenginleştirilmiş YoğurtHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Greyfurt - Enzayıf.com

Kilo verme için etkili her şeyin sonuçların görmek ve sonuçları ikiye katlamak ister misiniz? İşte bu  durumda D vitamini ve kalsiyumu birlikte almayı denemelisiniz. Beslenme Dergisi’nde yer alan bir araştırmaya göre, sadece 12 hafta süren araştırmada bu iki yiyeceği yani yoğurdu bolca tüketen kişiler diğer gruba göre iki kat daha fazla kilo vermiştir. Benzer sonuçlar elde edebilmek için hergün yoğurt tüketmeye çalışın.

GreyfurtHızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Greyfurt - Enzayıf.com

Maraton koşucusunun koşu öncesi açma germe hareketleri yapması gibi greyfurt da vücudun yağ yakma performansını arttırıcı etkilere sahiptir.Metabolizma dergisinde yer alan bir araştırmaya göre, greyfurt tüketenler sadece 6 haftada fazladan 2.5 cm daha fazla incelmiştir. Bunun sebebi greyfurtta bulunan ve yağların sıkıştırılmasına yardımcı olan bitkisel kimyasal maddelerdir. İçerdiği güçlü maddeler ile bazı ilaçlarla birlikte kullanılması doğru değildir ve bu sebeple yarım greyfurtu her sabah kahvaltıdan önce tüketmeden önce doktorunuzun onayını almalısınız.Hızlı Kilo Vermek için 7 Yiyecek - Enzayıf.com

Hızlo kilo vermek için hangi yiyecekleri tüketiyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

495 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir