Hızlı Kilo Vermek için 10 Harika İpucu

Tatil sezonu her zaman harika olmuştur. İnsanlar daha mutludur ve ortamda her zaman olumlu bir enerji bulunur. Tatil sezonuyla ilgili güzel dekorasyonlar, eğlenceli tatil partileri ve lezzetli tatil yiyecekleri gibi birçok güzel şey daha vardır.

Fakat bu lezzetli yiyecekler ve eğlenceli kutlamalarla birlikte istenmeyen kilolar tekrar gelebilir. Kilo almak hiç eğlenceli değildir ve özellikle konu bu kiloları vermeye gelince stresli ve zor günler başlar.

Hızlı Kilo Vermek için İpuçları

Tatil sezonuna kilolarını düşünerek stresle girmek istemeyebilirsiniz. Peki kilo vermek, fazladan birkaç kilodan kurtulmanın sırrı nedir? Size en son zayıflamak ve kilo vermeniz için güncel ve geçerli ipuçları veriyoruz.

İşte hızlıca kilo vermenize yardımcı olacak 10 ipucu:

1. Şekeri Kesin

Kilo verme gayretlerinizi bozan bir şey şekere olan bağlılığınızdır. Beslenme düzeninizi kurabiyeler, şekerler, dondurma ve diğer şekerli yiyecekler ile doldurmayı bırakmalısınız. Bu şekerli yiyeceklerden tüketmeye devam ettiğiniz sürece asla kilo veremeyeceksiniz. Şuan evinizde bu yiyeceklerden varsa onları göremeyeceğiniz ve yemekten uzak duracakları bir yere kaldırmalısınız.

2. Karbonhidratları Azaltın

Karbonhidratlar da azaltmanız gereken şeyler arasındadır. Yemeği tamamen kesmenize gerek yok fakat gün içinde aldığınız karbonhidratları azaltmayı denemelisiniz. Beyaz undan yapılmış ekmek ve makarna ürünleri, beyaz pirinç azaltmanız gereken karbonhidratlardan bazılarıdır. Bunların yerine daha yavaş sindirilen ve beslenme düzeninizi dengelemeye yardımcı olabilecek yiyecekler tüketmelisiniz.

3. Gün İçinde Sadece Su İçin

Kola ve meyve suları kilo vermeye çalışırken sizi olumsuz etkileyebilir. Gün içinde aldığınız şekeri kesmeye çalışırken sizin en büyük yardımı bol şeker içeren gazlı içeceklerden uzak durarak görebilirsiniz. Gün içinde sadece su içerek, gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durarak daha kolay ve daha kısa sürede kilo verebilirsiniz. Ayrıca su içerek daha kolay doymuş hissedebilirsiniz.

4. Alkol Tüketmeyin

Dışarı çıktığınızda, 3 yerine 1 tane için.  Özellikle içinde bolca şeker bulunan bira ve diğer alkollü içeceklerden uzak durmalısınız. Bu içecekler kilo vermeye çalışırken sizin dostunuz olmayacak kadar zararlıdır.

5. Kendinizi Yormayın

Kilo verme isteğinizi ve hedeflerinizi yerine getirmeye çalışırken kendinizi sevdiğiniz yiyeceklerden tamamen uzak tutmayın. Canınız çok sevdiğiniz bir tatlıyı çektiyse onu yiyin fakat aşırıya kaçmayın özen gösterin. Kilo vermeye çalışırken kendinizi sevdiğiniz yiyeceklerden uzak tutarak bunu bir işkenceye çevirmek yerine yemek ve dengeli bir hayat tarzı arasında sağlıklı bir ilişkiye sahip olmaya çalışın.

6. Gün Besleyici Bir Öğünle Başlayın

Günün başlangıcı olarak yediğiniz yemek çok önemlidir. Tüm gün için bir ayarlayıcıdır ve birçok kişi kahvaltıdan sonra saatlerce yemek yeme fırsatını bulamaz. Doyurucu ve sağlıklı bir kahvaltı yapın. Kahvaltıda bir avokado, tam tahıllı ekmeklerden tost, somon füme, yulaf ezmesi ya da bir kase yoğurt ve meyveler yiyebilirsiniz. Kahvaltıyı atlamamaya özen gösterin.

7. Çılgın Tatiller Yapmayın

Tatiller istediğiniz gibi davranmak anlamına gelse de siz yinede fazla aşırıya kaçmayın. Yapmak istediğiniz en son şey tatile kadar elde ettiğiniz sonuçların kötüye dönmesini sağlamaktır. Açık büfeden yiyor da olsanız tabaklarınızı küçük seçmeli ya da az doldurmalısınız. Yemeğinizle birlikte su tüketmeniz kolayca doymanıza yardımcı olur ve sağlıklı hayatınızdan uzaklaşmamanız için etkilidir.

8. Her gün Egzersiz Yapın

Kilo vermeye çalışırken her gün bir çeşit egzersiz yapmalısınız. Sor salonunda saatlerde ağır çalışmalar yapmak yerine her gün aktif bir yaşam sürmeye çalışın. Parkta yürüyüş yapabilir, yoga derslerine katılabilir ya da eve dönerken 1-2 durak önce inip yürümeyi deneyebilirsiniz.

9. Bol Bol Taze Yiyecek Tüketin

Kilo vermek için yapmanız gereken diğer bir şey taze yiyecekler ile beslenmektir. Markete gittiğinizde alabildiğiniz kadar meyve ve sebze alın. Paketli ve özellikle işlenmiş ürünlerden uzat durun ve taze sebzelerden salata yapın ya da sebzeleri akşam yemeği için buharda pişirin. Fakat sonuçları hızlıca görmek istiyorsanız doğru yemekleri yediğinizden emin olmalısınız.

10. Proteinleri Unutmayın

Meyve ve sebzeler zayıflamanız için gerekli vitamin ve mineraller açısından zengindir. Fakat yağlarınızı kasa dönüştürmek istiyorsanız yeterli miktarda protein aldığınızdan emin olmalısınız. Günde en az bir porsiyon kaliteli et tüketiyorsanız, doğru yolda olduğunuzu bilmelisiniz.

Herkes hayatının bir noktasında kilo vermekte zorlanır. Bu kolayca uygulanabilir ipuçları ile kolayca istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Tüm bu ipuçlarını kilo verme serüveninizde aklınızda bulundurun.

7 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir