Göbek Yağlarından Kurtulmanın 5 Kolay Yöntemi

Bel bölgesi yağları hepimizin karşılaştığı ve bir türlü kurtulmadığı sorunlar arasındadır. Muhtemelen göbek yağlarından kurtulmak için birçok şey denemişsinizdir. Fakat her ne kadar sağlıklı besleniyor ve düzenli olarak spor yapıyor olsanız da yine de bel bölgesi yağlarından kurtulamayabilirsiniz.

İşte bu fazla kilolardan kurtulmak için kullanabileceğiniz 5 sihirli yöntem.

Sihirli Yöntem #1 – Sadece Karnınızı Değil Tüm Vücudunuzu Çalıştıran Egzersizler YapınGöbek Yağlarından Kurtulmanın 5 Kolay Yöntemi

Birçok kişi göbek yağlarından kurtulmak için sadece karın egzersizleri yapması gerektiğini düşünür. Fakat sadece karın egzersizleri yaparak karın bölgesinden kurtulamayacağınızı bilmenizdir. Bel bölgesi yağları sadece göbeğinizde değik tüm vücudunuzda fazla yağ bulunduğunun göstergesidir ve sadece depolama alanı olarak göbek bölgesinde yer alır.

İşte bu durumda vücudunuza yağı göbek bölgenizde değil de kollarınızda ya da göğüs bölgenizde depolamasını söylemeniz zaten genlerinizde yazan bir şeyi değiştiremeyeceğiniz için mümkün değildir. Göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız tüm vücudunuzda bulunan yağ miktarını azaltmalısınız. Sadece tüm vücut yağının azaltılması ile karın kaslarınıza ulaşabilirsiniz. Daha fazla kalori yakarak, tüm vücut egzersizleri yaparak genel vücut sağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Squat, şınav ve ağırlık kaldırma gibi egzersizlerle harcadığınız zamanın karşılığını yakılan kaloriler ve vücudunuzdan azalan yağlar olarak görebilirsiniz.

Sihirli Yöntem #2 – Olması Gerekenden Daha Az Kalori Almalısınız

Neredeyse herkesin farkında olduğu bir konu fazla yağlardan kurtulmak istendiğinde aslında o yağların yanması için bir ortam oluşturmaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu normalde aldığınızdan daha az kalori almanızdır.

Günlük 2000 kalori alıyorsanız bunu 1000 kalori seviyesine çekmek yerine 1500 kalori almaya çalışmalısınız. Günlük aldığınız kalori miktarını yediğiniz yiyeceklerden kolayca bulabilirsiniz.  Her ne kadar spor yapıyor ve sağlıklı besleniyorsanız da aynı miktarda kalori almanız sadece mevcut yağ miktarınızı korumuş olursunuz. Kalori alımını çok fazla düşürmeniz vücudunuzun savunmaya geçmesine ve yağ yakımının azaltmasına neden olabilir. bu sebeple günlük kalori miktarını ¼ oranından fazla azaltmamaya dikkat etmelisiniz.

Sihirli Yöntem #3 – Porsiyonları Küçültün

Tabaklar büyük de olsa küçük de olsa kendimizi psikolojik olarak doymuş hissederiz. Zaten kalori alımını azaltmaya çalıştığınız için porsiyonlarınızın da küçültülmesi faydalı olacaktır. Tabağınızı doldururken aldığınız şeylerin tabağınızı tıka basa doldurmasına izin vermeyin. Sofradan kalkmaya hazırlandığınızda kalori miktarını azaltmaya çalıştığınızı düşünerek tam olarak doymadan yemeği bitirin. Büyük yemek tabaklarının yerine küçük yemek tabaklarını kullanıyor olmanız da yeterli miktarda yemeniz fakat tıka basa doymamanız için faydalı olacaktır.

Sihirli Yöntem #4 – Öğünleriniz Dengeli Olmalı

Sağlıklı bir öğünde protein, karbonhidrat ve yağ dengesi olmalıdır. Her besin grubundan yeterli oranda almanız için öncelikle tabağınızı 4 bölüme ayırmalısınız. Daha sonra 2 bölümü sebzelerle doldurun. Sebzeler sayesinde yeterli oranda lif, mineral alabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde aşırı yemek yememiş olursunuz. Diğer 1 bölümü yağsız kırmızı et ya da balık ile doldurun. Vejetaryen olduğunuz için et ürünleri tüketemediğinizde yeterli oranda protein almak için bakliyatları tercih edebilirsiniz. Daha sonra geriye kalan 1 bölümü kepekli pirinç, makarna ya da tam tahıllı ekmek ile doldurun. Salataya zeytinyağı ya da zeytinyağı içeren soslar eklemeniz, vücut için faydalı yağları almanıza sağlar.

Sihirli Yöntem #5 – Her Şeyden Önemlisi İstikrarlı Olun

Son olarak yukarıda belirttiğimiz her şeyin bel bölgesi yağlarından kurtulmanıza yardımcı olabilmesi için istikrarlı olmalısınız. İstikrarlı olmak her gün aynı şeyleri yiyin anlamına gelmez. Bazen kendiniz mutlu edecek küçük kaçamaklar yapabilirsiniz. Ama tekrar aynı düzeni yakalamayı unutmayın. Kendinizi sürekli aynı şekilde beslenerek ve zorlayarak kilo vermeye çalışmanızın anlamı olmayacaktır. Nihayetin de hepimiz insanız ve insanlar uzun süre kurallara bağlı olarak yaşamakta zorlanır.

Işte size göbek yağlarından kolayca kurtulabilmeniz için sihirli yöntemler. Kilolardan kurtulmak için artık bir mazeretiniz yok.

Sizin kilo vermek için sihirli yönteminiz nedir? Bizimle paylaşabilirsiniz!

686 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir