Feng Shui: Uzakdoğu güzelliğinin sırları

Bir Uzakdoğu öğretisi olan Feng Shui, ilginç yöntemleriyle güzelliğinizin nerede saklı olduğunu bulmanızı sağlıyor. Asya’da yüzyıllardır var olan, Batı’da ise özellikle son birkaç yıldır kendine yer edinen Feng- Shui, sadece kendi bedenimizin dört duvarı içinde uyum sağlamanın yollarını değil, aynı zamanda gerçek güzelliğe ulaşmanın da yollarını gösteriyor.

Boyun ve dekolte bakımı
Boyun ve dekolte bölgesi vücudun özel bölgeleri. Buradaki cilt, vücudun diğer kısımlarından çok daha ince hem de oldukça hassas. Ve en önemlisi, bu sebeplerden dolayı kırışıklıkların ortaya çıktığı ilk bölgeler olma özelliğini de taşıyor. Feng Shui uzmanlarına göre eğer hassas bir cilde sahipseniz düzenli olarak koruyucu maske uygulamanız gerekiyor. Ayrıca uyku pozisyonunuzu mutlaka belirledikten sonra gereksiz yastıkları yataktan uzak tutmanız önem taşıyor. Yüksek yastıkta yatmanın özellikle yüzde kırışıklık oluşumunu artırdığını biliyor musunuz? Maalesef doğru. Öyleyse şu andan itibaren siz de Asyalılar gibi kendinize mümkün olduğunca düz bir yastık edinmeli ve öyle uyumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Alçak yastıkta yatmak hem cildi rahatlatıyor, hem de boyun ağrılarının oluşumunu büyük ölçüde engelliyor.

Esansiyel yağlar
Kendinize zaman ayırmanız için mutlaka bir güzellik merkezine gitmeniz gerekmiyor. Bazen sadece akşamları kendinizle baş başa kaldığınız bir-iki saat bile bedeniniz ve ruhunuz için huzur verici bir süre olabilir. Haydi, şimdi ardınızda bıraktığınız günün tüm yorgunluğunu unutun ve banyo küvetini ılık suyla doldurun. Banyo suyuna damlattığınız birkaç damla hoş aroma kokulu esansiyel yağ da vücudunuzun tüm stresini üzerinizden alacaktır.

Tütsülerin gücü
Belki küvetin etrafını kokulu mumlar ya da tütsülerle donatabilirsiniz. Yanınıza alacağınız sıcak bir bitki çayı da keyfinize keyif katabilir. Ayrıca banyo suyuna hoş bir görüntü katacak kuru güller de kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlamanın ilginç bir yolu. Susuz bir sağlık düşünülebilinir mi? Hayır… Öyleyse ılık suyla yapılan bir duşun vücudunuz dışında beyninize de iyi geleceğini göz ardı etmemelisiniz.

1 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir