Dayanıklılık Egzersizlerinde En Fazla Kaloriyi Yakmanın 4 Yolu

Egzersiz sırasında ve egzersizlerden sonra daha fazla kalori yakmaya yardımcı olduğu için herkes dayanıklılık egzersizlerini denemeli. Ayrıca ne kadar ağır çalışır ne kadar fazla kas kazanırsanız aslında vücudunuz o kadar fazla yağ yakabilir. Kilo vermek ve kalori yakımını en üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, tecrübeleriniz arttıkça daha yaratıcı olmalısınız.

Daha Fazla Kalori Yakmak İçin İpuçlarıDayanıklılık Egzersizlerinde Daha Fazla Kalori Yakmak İçin İpuçları | Enzayıf.com

Kilo verme hedeflerinize ulaşmaya çalışırken, dayanıklılık egzersizleri öncesi ve sonrasında en çok kaloriyi yakmanın 4 kolay yolunu kaçırmayın.

1. Daha Fazla Tekrar Yapın

Egzersizleri tekrar ederken 12 tekrarlık setler halinde çalışıyor olsanız da fazladan yapabileceğiniz 1-2 tekrarı yapmamazlık etmeyin. Normalde 3 set halinde çalışıyorsanız fazladan 1 set daha yapmayı deneyebilirsiniz. Fazladan yapabileceğiniz bir kaç tekrar daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir.

2. Setler Arasında Hareket Edin

Dayanıklılık egzersizleri yaparken setler arasında üst vücudunuzun bir sonraki harekete kadar dinlemesini beklemek yerine vücudunuzun altı için bir kaç basit hareket deneyebilirsiniz. Kollarınızı çalıştırırken setler arasında knee jump ya da squat hereketleri yapabilirsiniz. Bacaklarınız için dayanıklık egzersizleri yaparken de şınav gibi üst vücudünüzü çalıştıracak hareketler deneyebilirsiniz.

3. Dinlenme Süresini Kısaltın

Dayanıklılık egzersizleri yaparken kalorim yakımını arttırmak için dinlenme süresini kısaltmayı deneyebilirsiniz. Setler arasında dinlenme süresi 2-3 dakika ise bunu 1 dakika olarak deneyebilirsiniz. Böylece daha fazla kalori yakabilir ve ayrıca spor için harcadığınız değerli zamanı daha akıllıca kullanabilirsiniz.

4. Büyük Kas Gruplarına Yoğunlaşın

Ne kadar fazla kas ile egzersiz yaparsanız o kadar fazla kalori yakımı sağlarsınız. Bacaklarda bulunan kaslar vücuttaki en büyük kas gruplarıdır. Bu sebeple squat gibi bacaklarınızı çalıştıracak hareketler deneyebilirsiniz. Özellikle kilo vermek ve kilo verme çabalarınızı kalori yakımını arttırmak isterseniz büyük kas gruplarını bacak hareketleri ile çalıştırabilirsiniz. Bu şekilde %50 daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Kalori yakmaya özellikle az zamanda daha fazla kalori yakmak için dayanıklılık egzersizlerini kullanabilirsiniz. Egzersizlerinizi zamanı daha akıllıca kullanmak için yaratıcı davranabilirsiniz. Vücudun gelişmesi o kadar kolay değildir fakat gelişiminizi hızlandırmak için bir kaç değişiklik yapmayı deneyin. Disiplinli olmak ve bir şeyi isteyerek hareket etmek gelişiminizi hızlandırmak için sahip olmanız gereken özelliklerdir.

Yorumlarınızı bekliyoruz!

4 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir