Daha Güzel Bir Hayata “Adım Diyeti”

Adım Diyeti Nedir?

Adım diyeti dengeli bir vücut için kalori yerine, adım sayma üzerine kuruludur. Sağlıklı yollarla kilo vermek ve fit bir vücuda sahip olmaya çalışırken kalorilerle ve ne kadar yediğinizle uğraşmak istemiyorsanız “adım diyeti” tam sizlik. Biraz sınırlayıcı bir rejim olmasına rağmen egzersizler ve beslenme ipuçları ile fiziksel ve de ruhsal dengenin sağlanmasını hedeflemektedir.

Adım diyeti hakkında daha fazla bilgi ve kolayca kilo vermenin yolları için okumaya devam edin!

Daha Güzel Bir Hayata “Adım Diyeti”Yapmanız gereken; her gün 10 bin adım atmanız ve normalde yediklerinizi ¼’e indirmeniz. Diğer bir deyişle az yiyin çok hareket edin!

Adım Diyeti – bir hayat program

Adım diyeti, obezite konusunda uzmanlaşmış diyetisyenler ve beslenme uzmanları olan, James O. Hill,John C. Peters, Bonnie T. Jortberg ve Pamela Peeke tarafından tasarlanmıştır. Bu 4 uzman sadece bir kaç ay için değil, bir hayat boyu uygulanacak bir program hazırlamıştır. Ekmek ya da makarna gibi küçük zevklerinizden vazgeçmeden, tatlılardan uzak durmadan ya da kendinizi spor salonunda harap etmeden, sağlıklı bir bedene ve seveceğiniz bir vücuda sahip olma düşüncesiyle tasarlanmıştır.

Denge Kilo Vermenin Anahtarıdır

Adım diyeti günlük hareketlerinizi yapmak için atlet ya da marathon koşucusu olmanız gerekmediğini öğretmektedir. Hareketli olmanın en doğal ve en basit yolu neredeyse her gün yaptığınız bir aktivite; yürümektir. Önemli olan seviyeyi biraz arttırmak ve daha az tembellik yaparak daha fazla hareketli olmaktır. Günlük 10 bin adım hedefine ulaşmak için işe arabayla gitmeyin, asansörleri kullanmayın, daha fazla merdiven çıkın. İlk hafta hedefiniz 2000 adım olacak ve daha sonra 10bin adıma ulaşana kadar günlük adım sayınızı arttıracaksınız. Adımlarınızı kolayca takip etmek için adımsayar alabilir ya da telefonunuzdaki adımsayar uygulaması kullanabilirsiniz.

Beslenme kısmında,“adım diyeti” daha fazla sebze, meyve, tahıl, balık ve kırmızı et tüketilmesi ve her hangi bir yasak yiyeceğin olmaması üzerine kurulu. Canınız pasta istiyorsa ya da pizza istiyorsa, bir sorun olmadan yiyebilirsiniz fakat beslenmenin tek kuralı olan sadece %25’ini yiyebileceğinizi unutmayın. Yani ¼ pizza ya da ¼ porsiyon pasta yiyebilirsiniz böylece isteğiniz kolayca ortadan kalkacak. Ne yedim ya da ne kadar yedim sorunu yaşamayacaksınız.

Yürümek

Adım Diyeti basit bir matematik kuralına üzerine kuruludur. Kilo vermek istiyorsanız yediğinizden daha fazla kalori yakmalısınız. Ve bu bir gerçek! Adım Diyetinin ilk haftasında yediklerinizi ve fiziksel aktivitelerinizi takip etmeniz gerektiriyor. Bu daha çok bir alışma dönemi olacağı için fast food yiyorsanız, yemeği bırakmalı ve en azından azaltmalısınız. Diyetin tek kuralında olduğu gibi yediklerinizin ¼’ünü yemeye kendinizi alıştırmalısınız.

Adım Adım

Günde 3 öğün yemek ve 2 atıştırma ile başlayabilirsiniz. Beslenme düzeninizi daha çok meyveler, sebzeler, pişmiş fakat fast food olmayan yiyecekler üzerine hazırlamalısınız. Kendinizi, yediklerinizin %25’ini yemeye alıştırmaya çalışın. İlk 2 haftada en az 2000 adım atmalısınız. Bu yaklaşık olarak 15 dakikanızı alacaktır. Her hafta adım diyetinize 500 adım ekleyerek, günlük 10000 adım atmaya kendinizi alıştırmalısınız. Bu, günde 75 dakika yürümeniz anlamına geliyor. Bu biraz fazla mı geldi? Gün içinde ne kadar adım attığınızı ve gün bitene kadar daha ne kadar adım atmanız gerektiğini kolayca hesaplayabilmek için bir adımsayar alabilirsiniz.

Engellemeler ve sıkı diyetler olmadan istediğiniz gibi yiyebileceğiniz bir diyet. Makarna, peynir sosları, pastalar, ve fırından yeni çıkmış ekmeğe hayır demeden kilo verebileceksiniz. Kendinizi kontrol edebileceğinizi ve açlık krizlerinin son bulacağınızı kolayca görebilirsiniz! Vücudunuzu anlayacak ve onu dinlemeyi öğreneceksiniz. Denge her şeydir. Yürümek sadece bacaklarınızın değil, tüm vücudunuzun harika görünmesine yardımcı olacak!

10 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir