Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Ne kadar diyet yaparsanız yapın, ne kadar spor yaparsanız yapın, zayıflamaya dair denemediğiniz yöntem kalmadı ise birde bölgesel zayıflama için teknoloji ve tıp alanının birlikte çalışması olan şu zayıflama yöntemlerini belki denemek isteyebilirsiniz.
Liposuction
Vücudunuzda belli bölgelerde biriken ve ne akdar zayıflasanızda bir türlü yok olmayan yağlarınızı vakum metodu ile ve çok ince metal çucuklar yardımıyla çekilmesi işlemine liposuction bölgesel zayıflama yöntemi deniyor. liposuction ile amaçlanan vücudunuzda orantılı bir form görünümü sağlamak. Yatarak veya ayakta uygulanabile liposuction ile bölgesel zayıflama sistemi uygulandığı böledeki yağ hücrelerini azaltarak ilerde kilo alsanız bile bu bölgelerde tekrar bir yağlanma olmuyor. Liposuction ile bölgesel yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, uygulama sonrası 2-3 hafta kadar ödem ve morluklara dayanmanız ve yine 2-3 hafta kadar korse giymeniz gerekiyor.

bölgesel incelme
Mezoterapi
gerek bölgesel zayıflama için, gerek selülit tedavileri için kullanılan bir yöntem olan mezoterapi yöntemiyle derinizin altına bileşen bileşenlerden elde edilen bir karışım, yağı eriten ve dolaşım sistemini düzenlemek üzere ince iğneler aracılığı ile enjekte ediliyor. Bu karışım sayesinde sıkışmış yağ hücreleri rahatlatarak tekrar kullanılabilir hale getiriyor.seans süreleri 10 dakika süren mezoterapi liposuction gibi cerrahi bir işlem değildir. Deri altına enjekte edilen karışım çeşitli vitaminler ve antioksidan içerdiği için cildiniz üzerinde gençleşme etkisi gösterir. Liposuctiona göre tek bir dezavantajı vardır, ilerde kilo almaya başlanırsa mezoterapi yapılan bölgelerdeki yağ hücreleri ortadan kaldırılmadığı için o bölgelerde yağ birikimi tekrar oluşabiliyor.

Lipoliz
Yağ hücrelerinin bütünüyle deforme edilmesiyle ortadan kaldırılarak veya yağ içeriğinin dışarıya çıkartılması ile yapılan zayıflama yöntemidir. İlaç eritme yöntemi ile yapılan lipoliz ile zayıflamak istediğiniz bölgedeki yağı belli bir oranda eriterek metabolizmaya dâhil ediliyor. İçeriğinde soya bulunan ilaçlar minik iğneler vasıtasıyla vücuda enjekte ediliyor ve yağların daha hızlı yakılmasını sağlıyor. Lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama taleplerinize birkaç dakikada üstelikte hiç acı çekmeden kavuşabilirsiniz. Hafifi kaşıntı, morarma olabilir ancak 2 gün içinde geçecektir telaş etmeyin.
Karboksiterapi

Deri altına özel cihazlar vasıtasıyla saf karbondioksit gazı veriliyor ve dolaşımın hızlanması sağlanıyor. Cerrahi bir yöntem olmayan karboksiterapi hızlı ve etkili bir bölgesel zayıflama yöntemi olmasının yanında aynı zamanda cilt çatlarına da iyi geliyor.
Ultrashape

Ultrashape, bölgesel zayıflama taleplerinde yağ hücrelerini ultrason teknolojisi ile ameliyatsız parçalıyor. İğnesiz bir tedavi yöntemi olan ve ses dalgaları ile deri altına ulaşıyor ve yağ hücrelerin, parçalıyor. Uygulama ortalama 1 saat sürüyor 4 seans da bölgesel zayıflama derdiniz bitmiş oluyor.
Radyofrekans
Isı uygulanarak yapılan bir zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları ile vücuttaki su molekülleri ve iyonları harekete geçiriyor ve bu hareketlenme sonucunda enerji açığa çıkararak vücudu ısıtıyor ve bu şekilde yağları eritmeye başlıyor. Bir seans süresi 20 dakika sürüyor ve 8 seans da bölgesel yağlanmalardan kurtulmuş oluyorsunuz.

0 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir