Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermek için aç kalmak sağlıklı değildir. Bilinenin aksine kilo vermeyi engeller. Aslında kilo vermek için sıkı ve sert kuralları olan diyetlere ihtiyacınız yoktur. Kilo vermek için en doğru strateji gün boyu yeterli miktarda beslenmektir.

Beslenme düzeninizden hayvansal ürünleri çıkararak, kilo vermek, enerjinizi tekrar kazanmak, daha sağlıklı bir cilde sahip olmak ve sindirim sisteminizi geliştirmek gibi birçok fayda elde edebilirsiniz.

Aç Kalmadan Kilo Vermek için Harika İpuçları

1. Mutlaka Kahvaltı Yapın

Kahvaltı ile vücudunuzun sabahları fiziksel aktiviteler için ihtiyaç duyduğu enerjiyi vücudunuza kazandırabilirsiniz. Ayrıca sabahları yenen besleyici bir kahvaltı ile saat 11 gibi oluşabilecek atıştırmalık krizlerinin ve alınan fazla kalorilerin önüne geçebilirsiniz. Sabah kahvaltısı için bir kase dolusu yulaf ezmesi tüketerek karbonhidrat, protein, lifler ve sağlıklı yağlardan oluşan harika bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Ayrıca kahvaltılık gevreğinize; badem sütü, kuruyemişler, üzümler, tarçın ve bal ekleyerek besleyici bir kahvaltılık oluşturabilirsiniz. Bunlar hoşunuza gitmiyorsa iki dilim tam tahıllı ekmek, badem yağı ve muzlarla kolay bir tost hazırlayabilirsiniz.

Kaçırmayın1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori?

2. Akıllı Atıştırmalıklar

Kahvaltı gibi vücudunuzun tüm gün enerji dolu olması için atıştırmalıklardan yararlanabilirsiniz. Ve vücudunuz için en doğru atıştırmalıklar protein ve karbonhidratlardan oluşan enerji deposu atıştırmalıklardır. Vücudunuzun ihtiyacı marketten alabileceğiniz bir paket cips değil organik bir elmadır. Atıştırmalık olarak kuruyemişler, taze meyve ve sebzeler tercih edebilirsiniz.

3. Kompleks Karbonhidratları Tercih Edin

Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılamak için karbonhidrat tüketebilirsiniz. Fakat sadece iyi karbonhidratları tercih edin. İşlenmiş ve rafine edilmiş beyaz un gibi karbonhidratlar yerine kepekli pirinç, yulaf ve bakliyatlar tüketin. Kompleks karbonhidratlarda bol miktarda lif, vitamin ve mineral bulunur. Lifler sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Rafine karbonhidratlar işlenmiştir ve bolca şeker içerir. Bu yiyeceklerin yerine beslenme düzeninize taze meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar ekleyerek sıkı diyet programları olmadan kilo verebilirsiniz. İşlenmiş karbonhidratları tamamen kesmek yerine sınırlı miktarda da tüketebilirsiniz.

KaçırmayınKarbonhidrat Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

4. Sağlıklı Yağlar Tüketin

Karbonhidratlar gibi yağların da hepsi sağlıklı değildir. Omega-3 gibi sağlıklı yağlar, vücudunuz için çok yararlıdır. Yapılan araştırmalar omega-3 yağ asidinin beyin, kalp sağlığı, eklemler, gözler ve cilt sağlığı için önemli olduğunu göstermektedir. Somon ve ton balığı gibi doğal yetişmiş yağlı balıklar sağlıklı yağlar açısından zengindir. Bu balıklara yeterli miktarda ulaşamıyorsanız, balık yağını takviye besin olarak da tüketebilirsiniz.

5. Gün Boyu Su Tüketin

Su sağlıklı bir vücudun sihirli içeceğidir. Vücutta yeterli miktarda su bulunması enerji seviyesinin artmasına ve cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Su ayrıca vücuttan toksinlerin ve zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Her öğünden önce en az 2 bardak su içilmelidir. Bu sadece yediklerinizin daha kolay sindirilmesine yardımcı olmakla kalmaz ayrıca öğünlerde daha az yemek yemenize yardımcı olur. Günde en az 8 su bardağı su içilmesi tavsiye edilmektedir.

18 Paylaşımlar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir