wordpress
Kategori Zayıflama, Zayıflama Yöntemleri - Ender Ahmet Tarih: Cuma, Eylül 30th, 2011 10 Yorum

Sıcak su içerek zayıflama

Son zamanlarda popüler olan sıcak su içerek zayıflama acaba ne kadar doğru bir yöntem ? Gerçekten de sıcak su içmenin faydaları var mı ? Enzayif.com site yönetimi olarak, okurlarımız için ‘sıcak su içerek zayıflama’ üzerine yaptığımız araştırmalarda, incelediğimiz zayıflama yöntemleri ile ilgili malelerden bir yazı derledik.

Zayıflama yöntemi uzmanları tarafından çeşitli çalışmalar sonucu elde edilen bilgilere göre; sıcak su içmek insana tokluk hissi verdiği için zayıflamaya yardımcı oluyor. Soğuk su ise tam aksine iştah açıp daha çok yemek yemeye yol açıyor. Soğuk su içmek ve hatta soğuk suda yüzmek, karnı acıktırarak daha çok yemek yenilmesine neden oluyor.

Sıcak su içmenin faydaları

Sıcak su;

– Kabızlığı gidermede etkilidir.
– Besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.
– Mide asidi etkilerini rahatlatir ve asit reflü semptomlarini rahatlatir.
– İç organları ve kaburga kafesinin etrafındakı kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.
– Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.

İngilterede soğuk suda yüzen ve spor yaptıktan sonra soğuk su içen kişiler üzerinde deneyler yapıldı. Araştırma sonucunda, bu kişilerin soğuk suda yüzerken daha sıcak suda yüzenlere oranla az kalori yaktığı belirlendi. Ayrıca, araştırmacılara göre; terli içilen soğuk su da sıcak suya oranla daha çok karın acıktırıyor. Sıcak su içmenin ise kişileri tok tutup zayıflattığını belirten uzmanlar, ”Zayıflamak isteyenler, sıcak su içmeli. Sıcak su, bağırsakları daha hızlı çalıştırırken fazla yağları da yakıyor” diyor.

Yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır.

Su içmenin faydalarını bilmeyen yoktur. Peki su içmekten daha faydalı bir şey yok mu?  Cevap: Tabiki sıcak su içmek.

Sıcak su mide yüzeyinde kanda direkt olarak emilen birkaç maddeden biri. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz. Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedene alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler getirir.

Sıcak suyun vücuda etkileri

Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir.

Sindirim sistemi de daha az elastik olur, kabızlığa yol açar. Çinliler soğuk içip yemenin içsel organları daha çok büzdüğüne, problemleri daha da kötüleştirdiğine inanır.

Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

Diyet uzmanlarının tavsiyesi sıcak suyun yeter kadar tüketilmesinden yana.

Su içmek faydalıdır, ancak gece yarısından sonra mümkün olduğu kadar AZ su tüketilmelidir. Bazı uzmanlara göre de gereğinden fazla tüketilen su zararlıdır.

Yorumlar: 10 Yorum

 1. hasan kurtuluş diyor ki:

  ben 18 gün ekmek yemedim yemekleriekmeksizyedim 3 kilo verdim devametsemmi

 2. Administrator diyor ki:

  @hasan bey konu hakkında bir diyetisyene görünmenizde fayda var.

 3. elif diyor ki:

  yalan sıcak su içiyorum 2 aydır hala 28 kiloyum 5e gidiyom

 4. melisa diyor ki:

  sabah tarcın 1 dilim elma 1 cay kasıgı elma sirkesine sıcak su döküp içiyorum iyi gelirmi zayıflamaya

 5. kilolarım diyor ki:

  bu konuyla ilgili yıllardır çeşitli yorumlar duyduk fakat deneyimlerime göre söylüyorum işe yaradıgını gördüm fakat beni aşırı derecede acıktırıyor bunun için ne yapmalıym ilginiz için şimdiden teşekkürler

 6. [...] Sadece su içmeye yönelik diyetlerde su zehirlenmesi dediğimiz bilinç kaybına varabilecek sonuçlar ortaya [...]

 7. Cagla diyor ki:

  Ben yaklaşık 20 gündür aklıma geldıkce sıcak su içiyorum ve 7 kilo verdim sodayı da unutmadım tabı ekmegı kestım yakımı kolay seyler yıyorum ve çok memnunum ;)

 8. […] ederken şişkinliğinizi de atmanıza yardımcı olacaktır. Tüm bunları yaparken aynı zamanda sıcak su içerek zayıflama yöntemini de uygulamış […]

 9. sevgi diyor ki:

  duyu ariqladirmi?? yagsiz duzsuz duyu

Yorum Yap