wordpress
Kategori Kadın Sağlığı, Sağlık Rehberi - Ender Ahmet Tarih: Cumartesi, Mayıs 5th, 2012 0 Yorum

Göğüs dikleştirme yöntemleri

Yanlış sütyen seçimi yada yaşa bağlı olarak zamanla göğüslerimizde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Özellikle emzirme döneminden sonra birçok kadın bu durumdan şikayetçidir. Göğüslerin sarkmasın da kısa sürelerde kilo alıp vermenin de büyük etkisi vardır.

Göğüsleri dikleştirmek için birçok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Ancak kozmetiği tercih etmeyen hanımlar için ise birçok doğal yöntem vardır. Göğüslerinizi dikleştirmek için bıçak altına yatmanız gerekmemektedir.
Göğüs dikleştirme işlemlerinde ilk adım olarak sütyenlerimizi yenilemeliyiz. Cildimizde iz yapmayacak modelleri ve omuzlardan göğüsleri destekleyebilecek askılara sahip olan modelleri tercih etmeliyiz. Mümkün olduğunca sütyen kullanımını bırakmamalıyız.

Her duştan sonra göğüslere soğuk su ile masaj yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Sıcak göğüslerin en büyük düşmanıdır. Güneşlenirken mümkün olduğunca göğüslerimizi dik güneş ışınlarından sakınmalıyız.

çilek yağı ile masaj hem cildi sıkılaştırıcı hem de göğüslerde kısa sürede dikleştirici etkiye sahiptir. Haftada bir çilek yağı ile masaj uygulaması yapınız. Göğüs uçlarınıza gelmemesine özen gösteriniz. Yakıcı yağ olduğundan tahriş edici olabilir.

Haftada bir, 1 adet yumurta akını kremsi kıvama gelene kadar çırpın ve göğüs üstü bölgenize sürün. 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Göğüs uçlarınıza temas ettirmemeye özen gösterin. bu uygulamadan sonra göğüslerinizin hızla toparlanıp dikleştiğini fark edeceksiniz.

Yorum Yap