wordpress
Kategori Cilt Bakımı, Saç bakımı - Ender Ahmet Tarih: Cumartesi, Temmuz 28th, 2012 1 Yorum

Bayan Saç Kesim Modelleri

Saç kesimi kadınlar için güzellik açısından en önemli faktör diyebiliriz. Saç kesimi, yüzünüzün şekli ile tam uyum içinde olmalıdır yoksa ilginç görüntüler ortaya çıkacağına emin olabilirsiniz. Saç kesiminizin yüz seklinizle uyumlu olması kuaförünüzün saçınızı tanıması açısından son derece önemlidir.Bu nedenle kuaför değiştirmekten vazgeçin… Saç renginizi ve yüz şeklinizi en iyi tanıyan kuaför ile çalışmaya devam etmelisiniz ki sonuçlardan memnun kalasınız. Konuyu fazla uzatmadan yüz şekillerine göre saç kesimi modellerinden bahsedelim.

Üçgen Yüzler İçin Saç Kesimi:
Üçgen bir yüze sahipseniz, saçlarınızı en az omuzlarınızın
uzunluğunda kestirmelisiniz ve katlı saç kesimi üçgen yüzünüzü daha oval gösterecektir. Saçlarınızın uçlarına saç maşası veya bigudilerle yapacağınız dalgalar üçgen yüzünüze tamamen oval bir görüntü verecektir.

Dikdörtgen Yüzler İçin Saç Kesimi:
Dikdörtgen bir yüze sahipseniz saçlarınızın uzunluğunu çenenizden daha aşağıda tutmamalısınız. Zira bu yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterir. Saçlarınızı çene hizanızda veya daha yukarısında kestirerek hatta saçlarınızın ön kısmını çenenize kadar kestirip arka kısmını ensenizin hizasında kestirmeniz yüzünü dikdörtgen seklinden uzaklaştırarak daha güzel ve daha çekici bir görünüşe kavuşmanızı sağlar.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi:
Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz saçınızı ön plana çıkaracak, yuvarlak yüz hatlarınızı gölgeleyecek ve yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecek saç modeli kullanmalısınız. Saç kesiminiz alnınızı ve yanaklarınız kapatacak şekilde olmalıdır. Kahkülleriniz kaşlarınızın altına inecek uzunlukta olması yuvarlak yüz hatlarınızı küçültecektir. Saçlarınıza saç tost makinesi ile atacağınız tostlar yuvarlak yüzünüze hareket getirir.

Kare Yüz Şekli İçin Saç Kesimi:
Kare yüz hatlarına sahipseniz, saç modeliniz yuvarlak kesimlerden ibaret olmalı. Böylece kare yüzünüzün keskin çizgilerini yuvarlak saç kesimi ile bir nebzede olsa yumuşak hatlara dönüşecektir. Özellikle alın kısmınız ve çene kısmınız keskin köselerden oluşuyorsa yanaklarınıza dökülen saçların yuvarlak kesim ve alın kısmınızın sadece tek tarafına kısa kesilen kahküller yüzünü kare görüntüsüne uyum sağlayacaktır. Saç düzleştiricilerle saçlarınızı düzleştirmeniz kare yüzünüzü daha küçük göstermeyi sağlar.

Yüz şekillerine göre kesilmiş saç modeli örnekleri

 

Konu altındaki yorum bölümünden saç kesiminiz ile ilgili sorularınızı yazabilir, zayıflama okurları arasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar: 1 Yorum

  1. Bernadine T. Lott diyor ki:

    Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa size en uygun olanı tepeden toplanan at kuyruğu modelidir. Çünkü bu yükseklik yüzünüzün yuvarlaklığını biraz olsun kamufle eder. Eğer yüzünüzün orantılı görünmesini istiyorsanız yukarıya odaklanmalısınız. Yüksek bir at kuyruğuna ek olarak saçınızın tepesine yapacağınız krepe işlemi de etkili olacaktır. Dümdüz, arkaya yapıştırılmış bir at kuyruğu modelinden uzak durun. Bu model yüzünüzün yuvarlak görünümünü vurgular.

Yorum Yap